Kā dažādas sejas maskas aizsargā pret vīrusu?

Lielākais diskusiju jautājums ir par to, kuras maskas vislabāk aizsargā pret pašlaik aktuālo koronavīrusu COVID-19? Veikalos var viegli pamanīt milzīgu aizsargmasku izvēli. Starp tiem ir vienreizējās, medicīniskās un pat auduma maskas un respiratori.

Protams, ne visas maskas ir pietiekami efektīvas, lai novērstu vīrusu un baktēriju iekļūšanu cilvēka ķermenī. Tiem, kuri vēlas sev nodrošināt vislabāko iespējamo aizsardzību, ir grūti izlemt, ko izmantot, lai mazinātu infekcijas risku un risku sabiedriskā vietā. Pareizo iespēju izvēlēties ir daudz vieglāk, zinot dažādu masku īpašības, atšķirības un aizsardzības efektivitāti. Interese par labākajiem variantiem šajā gadījumā ir ārkārtīgi slavējama - galu galā veselība ir vissvarīgākā lieta, tāpēc jums jāizmanto tikai efektīvi aizsardzības līdzekļi.

Sliktākā izvēle ir auduma maskas

Lai gan nav aizsardzības pret vīrusu, kas samazinātu inficēšanās iespējas līdz 0, noteikti ir pieejamas ļoti efektīvas maskas. Diemžēl auduma maskas nav viena no tām. Šī opcija nenodrošina nekādu aizsardzību pret mikroorganismu iekļūšanu, tāpēc jūs neaizsargāsiet sevi no saskares ar slimu cilvēku. Vienīgais šīs maskas pluss tiek atklāts tikai tad, kad pacients to nēsā - tādējādi samazinot iespēju inficēt citus. Tādējādi principā, ja šādu masku visi nēsā publiskā vietā, vīrusa izplatīšanās iespēja ir mazāka, taču ir vērts izvēlēties vienreizējās, medicīniskās maskas vai respiratorus tiem, kam rūp viņu veselība.

Vienreizlietojamās maskas efektīvi aizsargā līdz 3 stundām

Vienreizlietojamās maskas ir daudz labāka izvēle nekā auduma, taču ir vērts atcerēties, ka to efektivitāte ilgst ne vairāk kā 3-4 stundas. Maska kļūst neefektīva, tiklīdz tā kļūst mitra, tāpēc dažreiz tā jāmaina vēl agrāk. Pēc maskas lietošanas tā jāiznīcina un nekādā gadījumā nav jāizmanto atkārtoti.

Vienreizlietojamās maskas arī labāk aizsargā apkārtējo vidi, kad tās nēsā pacients, taču tās efektīvi aizsargā valkātāju no putekļiem, baktērijām un citiem mikroorganismiem, kas atrodas gaisā 2–3 stundas, padarot tās kādu laiku publiski justies daudz drošāk. Vienreiz lietojamo masku daļiņu filtrēšanas efektivitāte var sasniegt pat 95 procentus.

Drošākā iespēja ir respiratori

Tiem, kas vēlas justies drošāk sabiedriskā vietā, ieteicams izvēlēties respiratoru. Labākā izvēle ir FFP3 un FFP2 respiratori, kas pazīstami arī kā N95 un N99 standarta maskas. FFP2 respiratori filtrē vismaz 95 procentus no gaisā esošajām daļiņām un FFP3 respiratori filtrē vismaz 99 procentus. Tā ir aizsardzība, kas īpaši paredzēta indivīda elpošanas sistēmai, tāpēc šie pasākumi efektīvi aizsargā pret baktēriju un vīrusu iekļūšanu organismā.

Respiratorus var izmantot līdz 8 stundām. Šīs maskas ir lieliski piemērotas arī aizsardzībai pret putekļiem, dažiem šķidriem un cietiem aerosoliem, tāpēc tās tiek izmantotas darba vietās, kur vide caur elpošanas traktu var kaitēt cilvēku veselībai. Ir pieejami respiratori ar īpašiem vārstiem, lai atvieglotu elpošanu un samazinātu mitruma uzkrāšanās iespējamību.

Svarīgi un papildu drošības pasākumi

Kā jau minēts, pat visefektīvākās sejas maskas nenodrošina 100% aizsardzību pret vīrusu, tāpēc ir ieteicams veikt papildu sabiedrības aizsardzības pasākumus. Tas, ka ir lietderīgi apvienot biežu roku dezinfekciju ar aizsargmaskām, daudziem ir labi zināms, taču vēl labāku aizsardzību var nodrošināt ar retāk izvēlētiem līdzekļiem: vairogiem, cimdiem utt.

Aizsargājošie vairogi aizsargā acis, nodrošina papildu aizsardzību mutes un deguna zonā, kā arī palīdz novērst biežu roku saskari ar seju. Cimdi ir noderīgi veikalos un līdzīgās vietās, kur pieskaras viegli pieejamām, potenciāli piesārņotām virsmām. Izmantojot papildu pasākumus, jūs nodrošināsiet labāku aizsardzību sev, apkārtējiem un palīdzēsiet novērst vīrusa izplatīšanos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *