Aizsargmaskas

Aizsargaprīkojums: sejas aizsargmaskas un to lietošana

Darba vides ietekme uz elpošanas orgāniem un to aizsardzību

Darba vide darbiniekiem ne vienmēr ir droša. Gadījumos, kad rīkojamies ar bīstamām vielām, jānodrošina atbilstoša aizsardzība, lai pasargātu no iespējamām veselības problēmām. Darba vidē bīstamas vielas var būt putekļi, dūmi, mikroorganismi, tvaiki, gāzes, dažādas šķiedras, radioaktīvas daļiņas utt. To ieelpošana var nodarīt nopietnu kaitējumu veselībai un ārkārtējos gadījumos pat būt letāla. Bīstamās vielas cilvēka ķermenī var iekļūt caur ādu, elpošanas traktu, muti. Tāpēc, ja nepieciešams, acu, galvas un citu zonu aizsegšanai ir nepieciešami gan atbilstoši apģērbi, gan elpošanas orgānu aizsarglīdzekļi, gan citi piederumi.

Darbavietā, kur vides dēļ ir iespējamas veselības problēmas, ir jānovērš visas bīstamo daļiņu iespējas ietekmēt darbiniekus. Ja nav pieejami kolektīvās aizsardzības pasākumi, lai novērstu vai pienācīgi ierobežotu apdraudējumus saskaņā ar noteiktām procedūrām, ir nepieciešami individuālie elpošanas orgānu aizsarglīdzekļi. Tie ir paredzēti, lai nodrošinātu darbiniekus ar pietiekamu skābekļa daudzumu, tīru gaisu.

Elpošanas ceļu aizsardzības ierīces ir iedalītas divos veidos: filtrēšanas ierīces un elpošanas aparāti..

  • Elpošanas aparāti piegādā saspiestu gaisu vai skābekli no skābekļa balona, ​​saspiesta gaisa līnijas vai ķīmiskā skābekļa ģeneratora.
  • Filtrēšanas ierīces attīra ieelpoto gaisu, izmantojot īpašus filtrus, kas viegli noņem gaisā esošās kaitīgās daļiņas un piesārņotājus.
Filtrēšanas un elpošanas aparātos parasti izmanto dažāda veida vizierus. Tie var būt hermētiski vai noplūstoši.
  • Gaisa hermētiķi nozīmē, ka hermētiskums starp masku un personu, kas to valkā, ir ļoti svarīga to lietošanai. Aizzīmogotu vizieru piemēri ir ceturtdaļas maskas, filtru maskas, pilnas sejas maskas un pusmaskas.
  • Noplūdušus aizsegus var uzskatīt par uzvalkiem, kapucēm, ķiverēm, vairogiem. Tos lieto kā papildinājumu filtrēšanas vai elpošanas aparātiem.

Universālākā aizsardzība - filtrējošās pusmaskas (respiratori)

Respiratori ir paredzēti daļiņu filtrēšanai gaisā. Tie pārklāj daļu zoda, mutes un deguna. Parasti lielāko daļu vai pat visu masku veido filtrmateriāls vai aizsargs ar filtru. Respiratora gadījumā gaiss tiek ievadīts mutes un deguna zonā caur ieelpojošo vārstu (ja tāds ir). Izelpotais gaiss caur filtrēšanas vidi un izelpas vārstu (ja tāds ir) atmosfērā.

Ir trīs šo respiratoru klases: FFP1, FFP2, FFP3. FFP vērtība ir "sejas filtrējošais elements", un skaitlis norāda maskas nodrošināto aizsardzības līmeni. Dažreiz maskas tiek apzīmētas nedaudz īsāk - P1, P2, P3. Respiratorus klasificē pēc filtrēšanas efektivitātes. Katrs maskas veids norāda piemērotību OEL (ekspozīcijas robežvērtība) un APF (paredzamais aizsardzības faktors).

Ir vērts atzīmēt, ka, lietojot masku aizsardzībai pret mikroorganismiem, tā pēc lietošanas ir jāiznīcina un jāiznīcina saskaņā ar noteiktajām procedūrām vai tiesību aktiem. Šādi organismi laika gaitā var augt un iziet cauri filtrējamam materiālam, tāpēc ierobežotu laiku var izmantot daudzus filtrēšanas līdzekļus.

FFP1 aizsargmaskas:

  • OEL: aizsargā pret vielām ar koncentrāciju 4x;
  • APF: aizsargā pret 4x vielu koncentrāciju;
  • aizsargā pret šķidriem un cietiem aerosoliem;
  • aizsargā pret nelielu putekļu daudzumu;
  • Filtrē vismaz 80% gaisā esošo daļiņu. Ienākošo izplatība ir ierobežota līdz 22%.

FFP1 aizsargmaska ​​ir vienkāršākā no visām trim. Tos visbiežāk izmanto putekļainās darba vidēs. Daži putekļi var izraisīt plaušu slimības, tāpēc šis respirators palīdzēs vidē, kur putekļu daudzums nav liels.

FFP2 aizsargmaskas:

  • OEL: 12x aizsardzība pret vielām;
  • APF: 10x aizsardzība;
  • aizsargā pret šķidriem un cietiem aerosoliem;
  • pasargā no mērena putekļu daudzuma;
  • Nodrošina lielāku aizsardzību nekā FFP1;
  • Palīdz aizsargāt pret vīrusu un baktēriju infekcijām, ja infekcija tiek izplatīta ar pilieniņām;
  • Filtrē vismaz 94% no gaisā esošajām daļiņām. Ienākošo izplatība ir ierobežota līdz 8%.

FFP2 aizsargmaskas var izmantot lauksaimniecības darbos, celtniecībā, medicīnas iestādēs, lietuvēs. Tie ir piemēroti aizsardzībai pret gripu, vīrusiem, baktērijām.

FFP3 aizsargmaskas:

  • OEL: aizsargā pret vielām, kuru koncentrācija ir 50x;
  • APF: aizsargā pret vielām 20x koncentrācijā;
  • aizsargā pret šķidriem un cietiem aerosoliem;
  • pasargā no smagiem putekļiem;
  • Nodrošina lielāku aizsardzību nekā FFP1 un FFP2 maskas;
  • Var izmantot kā aizsardzību farmācijas nozarē;
  • piemērots kā azbesta aizsardzība;
  • Palīdz aizsargāt pret vīrusu un baktēriju infekcijām, ja infekcija tiek izplatīta ar pilieniem;
  • Filtrē vismaz 99% no gaisā esošajām daļiņām. Ienākošā izplatība ir ierobežota līdz 2%.

FFP3 aizsargmaskas nodrošina vislabāko aizsardzību. Tieši uzticamības dēļ var redzēt, ka šīs maskas tiek plašāk izmantotas medicīnas jomā, farmācijas nozarē.

Mūsu sejas aizsargmasku klāsts un pareiza lietošana

Mūsu sortimentā ir FFP2 un FFP3 klases aizsargmaskas, jo tās nodrošina daudz labāku un daudzpusīgāku aizsardzību nekā FFP1 aizsargmaska. Ar šiem respiratoriem ir ērti strādāt ilgāku laiku, jo zemās gaisa pretestības dēļ nav grūti elpot. Sejas aizsargmaskas ir salokāmas, tāpēc tās iederas kabatā. Gumijas siksnas un skavas deguna zonā garantē labi piegulošu un ērtu nēsāšanu. FFP2 klases aizsargmaskas ir pieejamas ar elpošanas vārstu un bez tā. Parasti šādas aizsargmaskas ir iespējams izmantot tikai vienā maiņā (apmēram 8 stundas), bet, ja pamanāt, ka kļūst grūtāk elpot vai sajūtat kairinājumu, neparastu smaržu, garšu, aizsargmasku ieteicams nomainīt agrāk. Ja aizsargmaska ​​ir atkārtoti lietojama, to var izmantot vairākas reizes, pats galvenais - dezinficēt. Šie apzīmējumi norāda uz aizsargmasku lietošanu:

  • NR - Vienreizlietojamā aizsargmaska ​​
  • R ir daudzkārtējs
  • D - izturība pret putekļiem

Respiratoru ir viegli lietot, taču jāņem vērā dažas lietas. Pirmkārt, pirms paņemat aizsargmasku rokās, pārliecinieties, ka tā ir tīra. Ir nepieciešams tos mazgāt ar ziepēm vai dezinficēt ar īpašu šķidrumu. Šajā gadījumā, paņemot aizsargmasku rokās, tā netiks piesārņota ar baktērijām. Pēc aizsargmaskas paņemšanas atlieciet respiratoru ar sloksni uz augšu un uzmanīgi novietojiet to uz sejas. Aizsargmaskai jāaptver mute un deguns. Turiet aizsargmasku aiz cilpām un uzlieciet katru cilpu aiz savas auss. Pielāgojiet aizsargmasku, lai tā ērti der. Piespiediet deguna stiprinājumu tā, lai tas ieņem deguna formu. Sejas aizsargmaskai jābūt cieši pieguļošai - gaiss nedrīkst iekļūt sānos.

Atrodoties aizsargmaskā, nepieskarieties tai ar rokām. Tajā pašā laikā ieteicams vienmēr ievērot roku higiēnu, īpaši, ja aizsargmasku lieto, lai pasargātu no baktērijām vai vīrusiem. Aizsagmaska jānoņem, paņemot aiz cilpām, nepieskaroties pašai aizsargmaskai. Vienreizlietojamās aizsargmaskas jāiznīcina un tās nedrīkst atkārtoti izmantot. Ja aizsargmaska ​​ir jāmaina, pirms jaunas, nelietotas aizsargmaskas noņemšanas ir nepieciešams vēlreiz dezinficēt rokas.

Respiratoru un standarta aizsargmasku efektivitātes salīdzinājums infekciju novēršanā

Ja nepieciešama aizsardzība pret gripu un vīrusiem, to var nodrošināt ne tikai respiratori, bet arī standarta, vienreizējās lietošanas sejas aizsargmaskas. Šī iemesla dēļ abas šīs iespējas ir atrodamas mūsu klāstā. Protams, ir atšķirīgas to efektivitāte un izmantošana.

Standarta sejas aizsargmaskas efektīvi filtrē lielākas daļiņas gaisā. Tās var filtrēt līdz 95% no lielākajām daļiņām gaisā. Mūsu klāstā esošās 3 slāņu vienreizējās lietošanas aizsargmaskas ir lieliski piemērotas ikdienas aizsardzībai. Elastīgās lentes nerada neērtības. Protams, salīdzinot ar respiratoriem, to sniegtā aizsardzība ir daudz īsāka, jo jums tie jāmaina, tiklīdz jūtat, ka aizsargmaska ​​ir mitra. Parasti tie paliek efektīvi apmēram 3 stundas, tāpēc jums var būt nepieciešams nomainīt aizsargmasku 1-2 reizes visas dienas garumā.

FFP2 un FFP3 respiratori nodrošina labāku aizsardzību, lai pasargātu gan no lielākām, gan mazākām gaisā esošām daļiņām. Šādas aizsargmaskas ​​der labāk, ir hermētiskākas, tāpēc ir mazāk ticams, ka mikroorganismi iekļūs sānos. Ir vērts atzīmēt, ka neviena aizsargmaska ​​nenodrošina 100% aizsardzību, tāpēc ieteicams izmantot papildu aizsargaprīkojumu, piemēram, sejas aizsargu, cimdus utt.

Sejas aizsargu priekšrocības, samazinot vīrusu, gripas risku

Vīrusa vai gripas uzliesmojuma gadījumā jāveic papildu piesardzības pasākumi. Viens no veidiem, kā uzlabot jūsu aizsardzību, ir aizsargājošs sejas aizsargs. Tas ir lielisks rīks, kas tiek kombinēts ar sejas aizsargmaskām - vairogs pat 3 reizes samazina iespēju iegūt vīrusu vai gripu. Šis rīks nodrošina mazāku kontaktu ar citiem cilvēkiem. Vairogs kontakta laikā aizsargā ne tikai muti, degunu, bet arī acis, un labākais ir tas, ka tas neļauj pastāvīgi pieskarties sejai ar rokām, ko cilvēki bieži vien dara, to pat nejūtot. Protams, ļoti svarīgi ir rūpēties par roku higiēnu pat tad, ja tiek izmantots vairogs.

Mūsu aizsargājošais vairogs ir izgatavots no antibakteriāla PET materiāla, ir elastīgs un ar regulējamu siksnu, tāpēc tas lieliski pielāgojas katram lietotājam. Viegluma dēļ nav diskomforta, un to var izmantot pat valkājot brilles. Tā kā vairogs ir atkārtoti lietojams, tas jādezinficē katru reizi pirms un pēc lietošanas. Tam lieliski piemēroti dezinfekcijas līdzekļi, īpašas salvetes un tīrīšanas līdzekļi. Vienai personai ieteicams valkāt vienu vairogu, nedalot to ar citiem. Šis papildu rīks, ko lieto kopā ar sejas aizsargmaskām, palīdzēs jums maksimāli uzlabot savu veselību vīrusu un gripas uzliesmojumu laikā.